АСТАНА. ҚазАқпарат – Қазақстан азаматтары ҚР Парламенті Мәжілісі депутаттарының кезектен тыс сайлауына шетелде де қатыса алады, деп хабарлайды ҚазАқпарат ҚР Сыртқы істер министрлігінің баспасөз қызметіне сілтеме жасап.

Баспасөз қызметінің хабарлауынша, ҚР Президентінің биылғы 19 қаңтардағы № 104 Жарлығына сәйкес 2023 жылғы 19 наурызда Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісі мен мәслихаттары депутаттарының кезектен тыс сайлауы өтеді.

Қазақстанның шетелдегі мекемелерінің жанынан 62 шет мемлекетте 77 сайлау учаскесі құрылды.

Дауыс беруге қатысу үшін белсенді сайлау құқығы бар, тиісті шет мемлекетте тұратын немесе жеке, қызметтік, оқу, іскерлік пен туристік мақсатпен жүрген және ҚР азаматының жарамды паспорты бар Қазақстан Республикасының азаматтары сайлау учаскесі құрылған Қазақстанның дипломатиялық немесе консулдық өкілдігіне жүгіне алады.

ҚР-дың шетелдегі мекемелерінде дауыс беру «Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы» ҚР Конституциялық заңының 38-ші бабының 1-ші тармағына сәйкес сайлау өткізілетін күні (2023 жылғы 19 наурыз, жексенбі) жергілікті уақыт бойынша сағат 07:00-ден 20:00-ге дейін өткізілетін болады.

«Сонымен бірге, шетелдегі сайлау процесін уақытылы және толықтай дайындау мақсатында Қазақстан Республикасының азаматтарын жақын маңдағы сайлау учаскесіне алдын-ала хабарласып, сайлаушылар тізіміне енгізу үшін мәлімет берулерін сұраймыз»,-делінген хабарламада.

 

Учаскелік сайлау комиссияның нөмері ҚР шетелдегі мекемесі ҚР шетелдегі мекемелерінің мекен-жайлары
240 Қазақстан Республикасының Аустрия Республикасындағы Елшілігі Prinz-Eugen-Strasse 32, 1040 Wien, Austria
тел: + 43 (1) 890 80 08 12
+ 43 (1) 890 80 08 141

e-mail: vienna@mfa.kz

241 Қазақстан Республикасының Бельгия Корольдігіндегі Елшілігі Avenue Van Bever 30, B-1180 Bruxelles, Belgique
тел: +3202 373-3890,

374-9562, 373-3892

e-mail: brussels@mfa.kz

242 Қазақстан Республикасының Литва Республикасындағы Елшілігі Birutes 20A/35, LT-08117 Vilnius, Lithuania

тeл.: (+3705) 212-21-23, 231-30-40

e-mail: consulate.vilnius@mfa.kz

243 Қазақстан Республикасының Мажарстандағы Елшілігі H-1025 Budapest, Kapy utca 59

тел: +361 275-1300, 275-1301
e-mail: budapest@mfa.kz, kazembassybud@gmail.com

244 Қазақстан Республикасының Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіндегі Елшілігі 125 Pall Mall, London SW1Y 5EA
тел: +44-207 925-17-57
e-mail: consul@kazembassy.org.uk
245 Қазақстан Республикасының Италия Республикасындағы Елшілігі Via Cassia 471, 00189 Roma
тел: +3906 3630-1130, 3630-8476
e-mail: roma@mfa.kz
246 Қазақстан Республикасының Француз Республикасындағы Елшілігі 59, Pierre Charron, 75008 Paris, France
тел: +331 456-15-206, 456-15-200
e-mail: paris@mfa.kz
247 Қазақстан Республикасының Германия Федеративтік Республикасындағы Елшілігі Nordendstrasse 14-17, 13156 Berlin, Germany

тел: (+49) 030 47 007 164, 47 007 160

e-mail: berlin@mfa.kz, konsulberlin@mfa.kz

248 Қазақстан Республикасының Швейцария Конфедерациясындағы Елшілігі Tavelweg 2, 3074 Muri bei Bern, Schweiz
тел: +4131 (0) 31 310 14 70
e-mail: bern@mfa.kz
249 Қазақстан Республикасының Америка Құрама Штаттарындағы Елшілігі 1401 16th Street, NW, Washington, DC 20036
тел: +1202 232-5488
e-mail: washington@mfa.kz
250 Қазақстан Республикасының

Нью-Йорк қаласындағы

Бас консулдығы

535 Fifth Avenue, 19 floor, New York, NY 10017

Тел: 646 370 6331

e-mail: consul.newyork@mfa.kz

251 Қазақстан Республикасының Мысыр Араб Республикасындағы Елшілігі Villa 371, Aman ben Yasser street, South Academy-Area A, New Cairo, Cairo 11853, Arab Republic of Egypt

Тел: +202 537-8079, 537-8084

e-mail: cairo@mfa.kz

252 Қазақстан Республикасының

Иран Ислам Республикасындағы Елшілігі

P.O. Box №194633111, 83, North Hedayat St., Corner of Masjed Alley, Darrus, Tehran-I.R of Iran
тел: (+8109821) — 22-56-59-33/34

e-mail: tehran@mfa.kz

253 Қазақстан Республикасының Израиль Мемлекетіндегі Елшілігі 52a, Hayarkon Str., Tel Aviv 63432, Israel
тел: +9723 516-34-11, 516-34-64

e-mail: tel-aviv@mfa.kz

254 Қазақстан Республикасының

Сауд Арабиясы Корольдігіндегі Елшілігі

Riyadh 11693 P.O. Box 94012 691 Amr Aldamri st. Al Safarat Kingdom of Saudi Arabia

Тел: +9661 тел. 480-64-06, 480-64-90
e-mail: riyadh@mfa.kz

255 Қазақстан Республикасының Ыстанбұл қаласындағы

Бас консулдығы

Basak sokak № 35, Yesilyurt mh., Bakirkoy-Istanbul

Тел.: +90212 662-53-47

e-mail: istanbul@mfa.kz

256 Қазақстан Республикасының Үндістандағы Елшілігі F-6/7, Vasant Vihar, New Delhi

Тел: (+9111) 46007702/01
e-mail: delhi@mfa.kz

257 Қазақстан Республикасының Қытай Халық Республикасындағы Елшілігі 9, Dong 6 Jie, San Li Tun, Beijing, China 100600

Тел:+86 (010) 653-26-182, 653-24-189

e-mail: pekin@mfa.kz

258 Қазақстан Республикасының Корея Республикасындағы Елшілігі 53, Jangmun-ro, Yongsan-gu, Republic of Korea, 04392 Seoul
тел:+822 379-9714, 394-9716
e-mail: seoul@mfa.kz
259 Қазақстан Республикасының Малайзиядағы Елшілігі 8, Jalan Ru, Desa Pahlawan, 55000, Kuala Lumpur, Malaysia,

Тел: +603 425-229-99, 425-269-99, 4251-0728

e-mail: kuala-lumpur@mfa.kz

260 Қазақстан Республикасының Пәкістан Ислам Республикасындағы Елшілігі 11, Str. 45, Sector F-8/1, 43000 Islamabad
тел: +9251 226-29-26, 226-29-25
e-mail: islamabad@mfa.kz, embkaz@comsats.net.pk
261 Қазақстан Республикасының Жапониядағы Елшілігі Azabudai 1-8-14, Minato-ku, Tokyo 106-0041, Japan
тел: +813 3589-1820/21
e-mail: japan@mfa.kz
262 Қазақстан Республикасының Әзербайжан Республикасындағы Елшілігі AZ1025 Baku, Khatai district, N.Rafiev street, 14

Тел.: (+99412) 489-23-53, 489-23-55

e-mail: baku@mfa.kz

263 Қазақстан Республикасының Беларусь Республикасындағы Елшілігі 220035, Minsk, Pobediteley Avenue — 67

Тел.: (+37517)-276-01-10

e-mail: minsk@mfa.kz

264 Қазақстан Республикасының Қырғыз Республикасындағы Елшілігі Бишкек қ., Ч.Айтматов даңғ., 95А,

тел: +996 312 56 54 17

e-mail : bishkek@mfa.kz

265 Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Елшілігі 101000, Мәскеу қ., 3А, Чистопрудный бульвар

Tел: +7 4956271714

e-mail: moscow@mfa.kz

266 Қазақстан Республикасының Түрікменстандағы Елшілігі 744036, Ашхабад қ., Гарашсызлык шаёлы, 11, 13, 15

тел.: (+99312) 48-04-68, 48-04-69

e-mail: ashgabat@mfa.kz

267 Қазақстан Республикасының Өзбекстан Республикасындағы Елшілігі 1000128, Ташкент қ., Шайхонтахур ауданы, Абай к-сі, 1А

тeл: (+99871) 231-61-70, 231-61-75, 231-61-74

e-mail: tashkent@mfa.kz

269 Қазақстан Республикасының Майндағы Франкфурт қаласындағы

Бас консулдығы

Beethovenstrasse. 17, 60325, Frankfurt am Main

Тел.: (+49) 069 97 14 67 44, 97 14 67 33

e-mail: frankfurt@mfa.kz

270 Қазақстан Республикасының Испания Корольдігіндегі Елшілігі Avenida de los Madronos 43,

28043 Madrid
Тел: +349 17 216 290,

+34 917 216 294

e-mail: madrid@mfa.kz

271 Қазақстан Республикасының Польша Республикасындағы Елшілігі ul. Królowej Marysieńki 14, 02-954 Warszawa

Тел:+4822 642-27-63, 651-53-88
е-mail: warsaw@mfa.kz, konsulatkz@gmail.com

272 Қазақстан Республикасының Тәжікстан Республикасындағы Елшілігі Душанбе қ., Хусейнзода к-сі, 31/1.

Тел: (+992372) 21-89-40
e-mail: dushanbe@mfa.kz

273 Қазақстан Республикасының

Чех Республикасындағы Елшілігі

160 00 Praha 6, Pod Hradbami 662/9
тел:+420 -233-375-642; 233 375 643

e-mail: prague@mfa.kz, consul.prague@mfa.kz

274 Қазақстан Республикасының Дубай қаласындағы

Бас консулдығы

Dubai – UAE Jumeirah, Umm Suqeim First, Al Boussi street, villa no. 5
тел: (+9714) 339-7151, 339-7156
e-mail: dubai@mfa.kz
275 Қазақстан Республикасының Армения Республикасындағы Елшілігі 0002, Ереван қ., Демирчян к-сі, 1-й тупик, дом 11

тел.: (+374-10) 58-51-19

e-mail: erevan@mfa.kz

276 Қазақстан Республикасының Грек Республикасындағы Елшілігі Papadiamanti Str. 4, Psychiko 15452, Athens
тел.: (+30) 210-6547765

e-mail: athens@mfa.kz, athens.kazembassy@gmail.com

277 Қазақстан Республикасының Грузиядағы Елшілігі 0160 Тбилиси қ., Львовская к-сі, 77

Тел.: (+99532) – 255-20-00

e-mail: tbilisi@mfa.kz

278 Қазақстан Республикасының Иордания Хашимит Корольдігіндегі Елшілігі Abdoun, 99 Cairo Street

830626 Amman 11183 Jordan

Тел: +962 65-92-79-53, 6-592-79-54

e-mail: amman@mfa.kz

279 Қазақстан Республикасының Канададағы Елшілігі 150 Metcalfe Street, Suite 701, Ottawa, Ontario, K2P 1P1, Canada

Тел: +1-613 695-86-23/82-55/83-55
e-mail: ottawa@mfa.kz

280 Қазақстан Республикасының Қатар Мемлекетіндегі Елшілігі Doha, Al-Dafna, Zone 66, Saha str., build 93, P.O.Box 23513,
тел: (+974) 44128015, 44110527

e-mail: doha@mfa.kz

281 Қазақстан Республикасының Моңғолиядағы Елшілігі Ulaanbaatar, Khan-Uul district, 1-khoroo, Zaisan street 31/6, 210136

Тел.: (+976) 11-34-54-08, 11-34-10-76

e-mail: ulaanbaatar@mfa.kz

282 Қазақстан Республикасының Нидерланд Корольдігіндегі Елшілігі Beadhuisweg 91, 2587 CE, The Hague, The Kingdom of the Netherlands
тел: (+3170) 363-47-57
e-mail: hague@mfa.kz
283 Қазақстан Республикасының Біріккен Араб Әмірліктеріндегі Елшілігі 44, Rashid ben Saeed Al Maktoum street, Abu Dhabi United Arab Emirates
тел: (+9712) 449-87-78
e-mail: abudhabi@mfa.kz
284 Қазақстан Республикасының Оман Сұлтандығындағы Елшілігі 4076, Way No.3050, Shatti Al Qurum, Muscat, Sultanate of Oman, P.O.Box 88, PC 103

Тел.: +968-246-924-18

e-mail: muscat@mfa.kz

285 Қазақстан Республикасының Сингапур Республикасындағы Елшілігі 1 KimSengPromenade, 09-04/05 Great World City, East Office Tower,

тел: (+65) 6536 6100, (+65) 6235 7150, singapore@mfa.kz

286 Қазақстан Республикасының Түркия Республикасындағы Елшілігі 06450 Kilic Ali sokak 6, Or-An Diplomatik Sitesi Cankaya, Ankara
тел.: (+90312) 491-91-00, 419-82-66
e-mail: ankara@mfa.kz
287 Қазақстан Республикасының Хорватия Республикасындағы Елшілігі 10000, Zagreb, ul. Bosanska 26, Republic of Croatia

Тел: (+3851) 483-92-55, 483-93-37

е-mail: zagreb@mfa.kz, consul.zagreb@mfa.kz

288 Қазақстан Республикасының Болгария Республикасындағы Елшілігі 1202 Sofia, Sv. Kiril i Metodiy street, 37

Тел: (+3592)-862-4152

е-mail: sofia@mfa.kz

289 Қазақстан Республикасының Таиланд Корольдігіндегі Елшілігі Office 804 A, Floor 8, Building A, GPF Witthayu Towers,

93/1 Wireless Road, Lumpini, Pathumwan, Bangkok 10330 Тел.: (+662) 254-30-43, 254-30-44,

254-30-45
e-mail: thailand@mfa.kz

290 Қазақстан Республикасының Санкт-Петербург қаласындағы

Бас консулдығы

191 123, Санкт-Петербург қ.,

Рылеев к-сі, 10

Тел.: (+7-812) 335-25-46, 335-25-47

e-mail: s-petersburg@mfa.kz

291 Қазақстан Республикасының Астрахан қаласындағы

Бас консулдығы

Астрахань қ., 1-ая Аршанская к-сі, 17

Тел.: 8-8512-26-25-21

astrakhan@mfa.kz

292 Қазақстан Республикасының Омбы қаласындағы

Бас консулдығы

644010, Омск қ., Ш.Уалиханов к-сі, дом № 9

тел.: 8-3812-32-52-13

omsk@mfa.kz

293 Қазақстан Республикасының Гонконг қаласындағы

Бас консулдығы

44 Wyndham street, Wyndham Place building, 25/F,Central, Hong-Kong

Тел: (+852) 2548 3841

e-mail: hongkong@mfa.kz

294 Қазақстан Республикасының Шанхай қаласындағы

Бас консулдығы

Room 1005-1006, A Building, International Plaza, 85 Loushanguan road, 200336 Shanghai,

Тел: (+8621) 627-538-78, 627-528-38

e-mail: shanghai @mfa.kz

295 Қазақстан Республикасының Жидда қаласындағы

Бас консулдығы

55615 Jeddah 21544, Khalidiya District, Al-Mustaqar street, Villa 16

Тел: (+96612) 690-20-70;

fax: 690-30-80
e-mail: jeddah@mfa.kz

296 Қазақстан Республикасының Анталья қаласындағы

Бас консулдығы

07230 Antalya/Turkey, Muratpasa region. Caglayan District, 2074 Street 16, Block C, Life City Sitesi

Тел: +90242 324-26-11

e-mail: antalya@mfa.kz

297 Қазақстан Республикасының Бразилия Федеративтік Республикасындағы Елшілігі SHIS QL 24, Conjunto 7, Cas20-Setor de Habitacoes Individuais Sul Brasilia, D.F. – CEP: 71.665-075

Тел: +55-61-3879-4602,

+55-61-3879-4603

e-mail: brasilia@mfa.kz

298 Қазақстан Республикасының Брест қаласындағы Консулдығы Брест қ., Крупская к-сі, 5

Тел.: (+375-162) 58-35-00

e-mail: brest@mfa.kz

299 Қазақстан Республикасының Румыниядағы Елшілігі Strada Crangului 13, sector 1, Bucharest, 014104 Romania

Тел: (+40) 31-107-1083, 21-230-0865

е-mail: bucharest@mfa.kz, kazconsul.bucharest@gmail.com

300 Қазақстан Республикасының Индонезия Республикасындағы Елшілігі Jalan Patra Kuningan Raya, Blok M7, Kav. 1, Kuningan Timur, Setiabudi, Jakarta Selatan, Jakarta 12950, Indonesia

Тел: +(6221) 2520252/54

e-mail: jakarta@mfa.kz

301 Қазақстан Республикасының Қазан қаласындағы

Бас консулдығы

420111, РФ, Татарстан Республика, Казань қ., Карла Маркс к-сі, № 8 үй

тeл: 8-843-202-05-92;

fax: 8-843-223-06-69

е-mail: kazan@mfa.kz

302 Қазақстан Республикасының Эстония Республикасындағы Елшілігі 10143, Tallinn, Rävala pst 5.

Тел: (+372) 662-2926, 662-2927

е-mail: tallinn@mfa.kz

304 Қазақстан Республикасының Финляндия Республикасындағы Елшілігі 00130 Helsinki, Unioninkatu, 24

Тел.: (+358) 9-4247- 2040

е-mail: helsinki@mfa.kz

305 Қазақстан Республикасының Латвия Республикасындағы Елшілігі LV-1010 Riga, Jura Alunana2, Latvia

Тел.: (+371) 673-24-223, 672-43-028

e-mail: riga@mfa.kz

306 Қазақстан Республикасының Словак Республикасындағы Елшілігі Cervenova street 14, 811 03 Bratislava, Slovak Republic
Тел: (+421) 232-661-242;

fax: 232-661-221

e-mail: kazdip@gmail.com

411 Қазақстан Республикасының Марокко Корольдігіндегі Елшілігі 10170, Рабат қ., Суисси ауданы, Бени Мтир 3 к-сі

Тел.: +212 537 63 63 66

e-mail: rabat@mfa.kz

412 Қазақстан Республикасының Мюнхен қаласындағы
Бас консулдығы
Redwitzstrasse 4, 81925 Muenchen

Тел.: +49 0 89 90 90 10 60

e-mail: muenchen@mfa.kz,

konsul-muenchen@mfa.kz

413 Қазақстан Республикасының
Сан-Франциско қаласындағы Бас консулдығы
456 Montgomery St., Suite 950 & GC-5, San Francisco, CA, 94104

Тел.: 628 236-1030 ext. 104

e-mail: sanfrancisco@mfa.kz

415 Қазақстан Республикасының Ливан Республикасындағы Елшілігі Бейрут қ., Бсалим ауданы, әл-Мажзуб көшесі – 1, 52-ші вилла

Тел: +961 4 713 447

Факс: +961 4713447

e-mail: beirut@mfa.kz

416 Қазақстан Республикасының Швеция Корольдігіндегі Елшілігі Стокгольм қ., Birger Jarlsgatan көшесі, 37, 3rd Floor

Телефон: +46(0) 8 700 51 41

Факс: +46 (0) 8700-51-50

e-mail: stockholm@mfa.kz

417 Қазақстан Республикасының Норвегия Корольдігіндегі Елшілігі Осло қ., St.Olavs gate 21 B, 0165

Тел: +47 224-206-40

Факс: +47 224-206-42

e-mail: oslo@mfa.kz

418 Қазақстан Республикасының Вьетнам Социалистік Республикасындағы Елшілігі Ханой қ., 10 Dang Thaiкөшесі, 51,

Tay Hoдистрикті

Тел: + 84-4-37180777

Факс: +84-4-37186777

e-mail: hanoi@mfa.kz

419 Қазақстан Республикасының Молдова Республикасындағы Елшілігі Кишинев қ., Том Чорбэ көшесі, 14/1

Тел: +373-22-54-65-17

e-mail: moldova@mfa.kz

420 Қазақстан Республикасының Португалия Республикасындағы Елшілігі Лиссабон қ., Rua Pêro da Covilhã 20, Restelo 1400-297

Тел: +351-211-621-690,

+351-211 621 691

e-mail: lisbon@mfa.kz

421 Қазақстан Республикасының Кувейт Мемлекетіндегі Елшілігі Әл-Кувейт қ., Сальва ауданы., блок 3, көше 4, ғимарат номері 19

Тел: +965-256-258-09

Факс: +965-256-258-10

e-mail: kuwait@mfa.kz

422 Қазақстан Республикасының Оңтүстік Африка Республикасындағы Елшілігі Претория қ., 226 Аррис көшесі, Waterkloof Ridge

Тел.: +27 12 4600086

Факс: +27 12 4600162

e-mail: pretoria@mfa.kz

423 Қазақстан Республикасының Эфиопия Федеративтік Демократиялық Республикасындағы Елшілігі Аддис-Абеба қ., Bole Sub city, Kebele 01, Rwanda street No 1185

Тел: +251-116-67-33-54,

+251-945-051-624

+251-965-006-195

e-mail: kazembethiopia@mfa.kz